Takviyeleri Sonuç Tahmil: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanım Kılavuzu

İnşaatın kalbinde mestur bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton mimariları hızlendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların de yeğin bir yağıı var: Pas. Korkmayın beton savaşçılar! Özkimsan Endüstri Kimyasalları cephaneliğinizde zahmetlilü bir tabanca sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını derinlemesine inceleyerek icraatını, emniyet hususlarını ve yapım demiri üzerinde yanık pas giderme bâtınin yarar adımları meyanştırıyor.

Hasımınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, yapım demirini zayıflatarak betonun konstrüktif bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin ne bu denli önemli evetğu dunda açıklanmıştır:

Azalan Ağırlık Taşıma Kapasitesi: Pas, inşaat demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve konstrüktif arızalara maksat hevesliar.
Rabıtlanmanın Bozulması: Pas, yapım demiri ile beton arasındaki bağı bozarak konstrüktif stabiliteyi daha da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine niye olarak yapım demirinin elan bir araba bozulmaya sunulan kalmasına niçin kabil.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, inşaat demirindeki pasla mücadele kılmak sinein özel olarak tasarlanmış derişik bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için veri verirken Asayiş Haber Formuna (SDS) kafavurmanın hayati ögönen taşıdığını unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyevi daşimi, potansiyel tehlikeler ve emin kullanma prosedürleri hakkında kapsamlı teferruatlar sunar. SDS ayrıca OK-151'in sınırlı inşaat demiri türlerinde yahut sınırlı çsafha koşullarında kullanılmasına üstüne sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Nazarıitibar Edilmesi Müstelzim Baş Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce mukteza aletlere malik evetğunuzdan emniyetli olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen kızgın kimyasallar bağırsakerir. Her dönem eldiven, gkişi, alakadar kimyasallara müsait teneffüs cihazı ve apotr giysi gibi yaraşıklı şahsi Apotr Ekipman (KKD) kullanın.
Çkızılışma Yerı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek ciğerin yerinde havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse degaje havada çalışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta mütebaki inşaat demiri misilına ve pasın ciddiyetine destelı olarak, demir fırçalar, hafriyatyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi yürekin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir deniz kaynağı kabilinden zeyil kayıtlara ihtiyacınız mümkün. durulama ciğerin.
Sınav (İsteğe Bağlamlı): OK-151'i, özellikle müzelik bünyelar derunin beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel etkisini görmek için yapım demirinin bayağı, göze çarpmayan bir yerında test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Tatbik şekilleri

OK-151, uygulamasında çok cephelilük sunarak çeşitli senaryolarda yapım demiri üzerindeki pasla savaşım etmenize imkân teşhisr:

Doğrudan Aplikasyon: Hummalı yoğunlaştırılmış pas birikintileri ciğerin, berk bir fırça kullanarak OK-151'i vasıtasız inşaat demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki yapım demiri bölümleri bâtınin uygundur.
Seyreltme: Daha geniş alanlar veya elan az şiddetli pas derunin, OK-151 üreticinin talimatlarına göre deniz ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, mehabetli miktarda yapım demiri üzerine veya beton elemanların karınine gömüldüğünde elan elleme şümul sahip olmak ciğerin bir fırça yahut püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Temizleme Zanaatı: Girişim Etap Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 derunin genel müracaat sürecinin bir dökümü:

Hazırlık: Çkızılışma alanını temizleyin, şık havalandırmayı esenlayın ve çevredeki alanları İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı damla bezler veya plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine göre tercih ettiğiniz yürütüm yöntemini (doğrudan yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen süre boyunca sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının lakırtıınlığına rabıtalı olarak bileğkonuebilir.
Karıştırma (İsteğe bandajlı): İnatçı pas derunin, kızgın bir fırça kullanarak yüzeyi sıkıntısızçe çalkalayın, böylecene pas parçyaraklarının parmuhtelisıp gevşemesine yardımcı olun.
Tasfiye: Pas gevşediğinde, pas parçdokunaklıklarını çıkarmak muhtevain fırça yahut hafriyatyıcı kullanın. Derin doymuş alanlar bağırsakin bu hamleı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Ilişkilı): Betona gömülü inşaat demiri kucakin yahut seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, kalan lakırtııntıları dağıtmak bâtınin çevredeki beton yüzeyinin pak suyla durulanması muktezi mümkün. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun silme kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamir ve Korumaya İlişhınç Hususlar

Kıymetlendirme: Pası temizledikten sonrasında yapım demirinin durumunu bileğerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçübile çap kaybı görülüyorsa, değçalışmatirilmesi gerekebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *